Lacné mobily a tablety z Číny

Lacné mobily a tablety z Číny

Získajte 4 % z nákupu na AliExpressu späť + €2 bonus!

  • Využite novo spustený cashback a získajte automaticky až 4 % svojich peňazí späť!
  • Registráciou zadarmo získate navyše ihneď bonus €2 (50 Kč).
  • V ponuke sú zľavy aj na ďalších 9 čínskych internetových obchodov.

Lacné mobily a tablety z Číny – lákadlo nielen mobilných nadšencov

Fráza „Lacné mobily z Číny“ sa stáva na internete čoraz vyhľadávanejšia. Pýtate sa prečo? Dôvod je jednoduchý. Z Číny si môžete objednať telefón alebo tablet výrazne lacnejšie, než ho kúpite v slovenskom obchode.

Získajte 4 % z nákupu na AliExpressu späť + €2 bonus!

  • Využite novo spustený cashback a získajte automaticky až 4 % svojich peňazí späť!
  • Registráciou zadarmo získate navyše ihneď bonus €2 (50 Kč).
  • V ponuke sú zľavy aj na ďalších 9 čínskych internetových obchodov.

V dnešnej dobe veľké percento užívateľov mení svoj mobilný telefón a tablet každý rok či dokonca pol rok. A niet divu, veď za niekoľko stoviek eur si z Číny zakúpite model, ktorý bude nielen veľmi dobre výkonnostne vybavený, ale jeho cena dosiahne na polovicu či tretinu tej v Slovenskej republike. Chcete aj vy ušetriť?

Pozrite sa na ponuku mobilov na AliExpress
Pozrite sa na ponuku tabletov AliExpress

Telefóny z Číny sú bezkonkurenčne lacné

Mobily z Číny v dnešnej dobe kupuje každý tretí človek. Predtým bol u čínskych modelov problém s kvalitou, lenže čínski výrobcovia dnes dokážu vyrobiť telefón, ktorý sa veľmi podobná inému modelu. Ten môžete zakúpiť napríklad aj za 738 eur, ak ale zvolíte čínsku verziu, dosiahnete napríklad aj na 184 eur a to už je sakra lákavé. Nemyslíte? Výrobcovia sa v Číne  dokázali kvalitou vyrovnať konkurenčným firmám z iných krajinách a pritom ponúkajú lukratívne nízku cenu.

PandaWill – Najlepší predajca android smartphonov

Dbajte na dôveryhodnosť predajcov a produktov

Pri výbere mobilu alebo tabletu z Číny dávajte pozor na to, aby bol predajca vierohodný. Musí mať veľký počet spokojných zákazníkov. Dobré referencie by mal mať aj daný model telefónu. Prečítajte si negatívne recenzie a zistite v nich, na čo si zákazníci sťažujú. Nie vždy to musí byť dôvod pre udelenie negatíva.

Pozor na verzie mobilov určených pre čínsky trh

Zároveň je potrebné sledovať, či telefón alebo tablet nie je určený iba pre čínsky trh. V tomto prípade funguje na iných sieťach, má integrovaný iba čínsky jazyk a u nás by ste s ním moc divadla nezahrali.

Kryty na telefóny z Číny

Obaly na tablety z Číny

Je dôležité tiež spomenúť, že telefóny z Číny majú integrovanú maximálne angličtinu, so slovenčinou sa tu stretnete len výnimočne. Neklesajte na mysli, pretože jednoduchou aktualizáciou systému do svojho zariadenia slovenčinu môžete dostať. Fungujú totiž mobilné komunity a nadšenci, ktorí sa o zmenu ROM starajú. To platí ako pre mobilné telefóny, tak pre tablety z Číny.
Na internete nájdete množstvo rôznych diskusných fór, kde vám ich užívatelia radi poradia, akým spôsobom do vášho zariadenia dostať slovenskú verziu systému. Prípadne vám predajcovia nainštalujú do zariadenia modifikovanú verziu, ktorá obsahuje cca 80% slovenčiny.

Neznáme čínske značky? Aj tie overené môžete mať lacno

Nie vždy je dobré staviť na neznámu čínsku značku. Z Číny môžete totiž zakúpiť oveľa lacnejšie aj modely telefónov a tabletov od výrobcov ako Lenovo, THL, ZTE, Huawei, Xiaomi či OppO. Tie sú preverené aj u nás a ponúkajú plnohodnotnú zákaznícku podporu. Avšak aj s tými neznámymi môžu mať používatelia svoje vlastné skúsenosti, tak skúste na internete nejaké vyhľadať. Upozorňujeme ale na polovičnú záručnú dobu. V Číne totiž platí, že na tovar získate 12 mesačnú záruku, nie 24-mesačnú ako v Slovenskej republike.

Zoznam overených čínskych obchodov, kde sa dajú mobily a tablety kúpiť

 

Lacné mobily a tablety z Číny
Ohodnoťte článok

Facebookmail