Lacné mobily z Číny

Lacné mobily z Číny

Získajte 4 % z nákupu na AliExpressu späť + €2 bonus!

  • Využite novo spustený cashback a získajte automaticky až 4 % svojich peňazí späť!
  • Registráciou zadarmo získate navyše ihneď bonus €2 (50 Kč).
  • V ponuke sú zľavy aj na ďalších 9 čínskych internetových obchodov.

Nebaví vás už váš starý mobilný telefón a obzeráte sa po nejakom peknom a šikovnom telefóne? Na každom internetovom obchode môžete nájsť širokú ponuku mobilných telefónov všetkých druhov a značiek. Rovnako, ako vysoký je ich výber, tak vysoká mnohokrát býva aj ich cena. Ak chcete mobilný telefón od Samsungu, LG alebo Apple, mnohokrát si však priplatíte slušnú sumu, pretože ceny lepších modelov začínajú na 9 000Kč a ceny stúpajú až do nebeských výšin.

Získajte 4 % z nákupu na AliExpressu späť + €2 bonus!

  • Využite novo spustený cashback a získajte automaticky až 4 % svojich peňazí späť!
  • Registráciou zadarmo získate navyše ihneď bonus €2 (50 Kč).
  • V ponuke sú zľavy aj na ďalších 9 čínskych internetových obchodov.

Pozrite sa na ponuku mobilov na AliExpress

Hlavnou otázkou však zostáva, kde sú tieto mobilné telefóny vyrábané? No predsa v Číne! A kde inde môžeme výhodne také mobilné telefóny nakupovať, než pri zdroji. Okrem známych značiek môžeme nájsť tiež veľké množstvo menej známych čínskych značiek, ktorých kvalita je však úplne rovnaká, ako u drahých mobilných telefónov, avšak ich cena je mnohokrát tretinová. Medzi také značky patrí napríklad THL, Huawei, ZOTO, MEIZU a ďalšie.

Nemusíme však chcieť iba originálne značkové mobilné telefóny. Na čínskom trhu sa tiež môžeme mnohokrát stretnúť s mobilnými telefónmi, vyrábanými 1: 1 s originálnymi telefóny, tak že sa jedná o úplne totožné kópie. Tieto kópie dosahujú podobné, ale mnohokrát tiež rovnakého výkonu, ako je tomu u originálneho modelu. Jediným rozdielom je, ako vždy, koncová cena. Pre príklad si môžeme uviesť mobilný telefón Samsung Galaxy S5, ktorého predajná cena sa pohybuje okolo 600 EUR. Rovnakú kópiu s totožnými parametrami a čítačkou odtlačkov prstov môžeme bez problémov z Číny zakúpiť už za 150 EUR. Jedná sa o pomerne znateľný rozdiel a určite sa takáto kúpa môže vyplatiť.

Výhodné mobily z AliExpressu

Jedným z najznámejších internetových obchodov je AliExpress. Do neho sa tiež pozrieme ako prvý a ukážeme si veľmi lacné modely známych i menej známejších značiek.

Široký výber mobilných telefónov z AliExpressu

Apple iPhone 5C

Všetci, ktorí majú radi mobilné telefóny od spoločnosti Apple, iste ocenia výhodné ponuky ich modelov. Medzi jeden z nich patrí tiež iPhone 5C, ktorého ceny u nás začínajú približne na 300EUR. Najlacnejšie variantu s 8GB ROM sme na AliExpressu našli na veľmi priaznivých 168.99 dolára, teda približne 160EUR.

 

mobil_m1

HTC One mobil lacno z Číny

Medzi hojne obľúbené mobilné telefóny patria okrem Apple iPhone tiež telefóny od spoločnosti HTC. Tieto telefóny sa vyznačujú svojou vysokou kvalitou, overenú desiatkami tisíc spokojných zákazníkov. Ceny telefónu HTC One mini na slovenskom trhu začínajú na cene okolo 350EUR a viac. Za koľko taký telefón môžeme nájsť na AliExpressu? Tu taký mobilný telefón nájdeme už za 135 dolárov, vrátane Beats audio systému. Pri prepočítaní ceny do českej meny sa jedná o 155EUR. Ide teda o približne polovičnú cenu, než za akú tento mobilný telefón zakúpime u nás.

 

mobil_m2

 

Nokia 1100 – stará Nokie z Číny za bagateľ

Hovoríte si, že nové technológie nie sú nič pre vás a radšej zostanete verní starej technike, ktorú v prípade núdze môžete použiť aj ako kladivo, s ktorým hravo opravíte vašu starú Ladu, montovanú v sovietskych pretekoch? V tom prípade sa môžete poobzerať po desiatich rokoch preverenej kvalite, u ktorej sa nemusíte obávať rýchlemu vybíjanie batérie alebo nečakanému padanie operačného systému. Ak zároveň nemáte príliš nabitú peňaženku, vôbec to nevadí, pretože tento mobilný telefón zoženiete už za 12 dolárov, teda približne 300Sk, s poštovným zadarmo.

mobil_m3

 

Lenovo K3 – mobil z Číny so všetkým

Ak hľadáte obyčajný chytrý telefón a nechcete kupovať drahé značky, môže sa vám páčiť napríklad Lenovo K3. Svojim výkonom sa bez problémov vyrovná svojim drahším rovesníkom, ale aj cez to vám môže ponúknuť plnohodnotný výkon a širokú škálu možností. Cena tohto mobilného telefónu sa na českom trhu pohybuje okolo 200EUR. Tu tento mobilný telefón môžeme zakúpiť už od krásnych 85 dolárov, čo je veľmi pekná cena za mobilný telefón týchto parametrov a kvalít. V prepočte sa jedná o 60EUR. V porovnaní s českou cenou je to naozaj veľmi veľký rozdiel, ktorý sa vám môže veľmi vyplatiť.

mobil_m4

Čínske mobily z FocalPrice

Druhým, veľmi obľúbeným čínskym internetovým obchodom, je FocalPrice. Aj tu nájdeme široký výber mobilných telefónov. Vo veľkej miere sa jedná prevažne o čínskej značky, ktoré sa tiež vyznačujú vysokým výkonom, veľmi dobrou kvalitou a nízkou cenou.

Široký výber mobilných telefónov z FocalPrice

ASUS ZenFone 5

Mobilné telefóny Asus v posledných dvoch rokoch zaznamenali veľmi vysokú obľubu od uvedenia modelov ZenFone 4,5 a 6 na trh. Jedná sa o veľmi kvalitné a výkonné mobilné telefóny, ktoré odštartovali novú mobilnú éru spoločnosti Asus. Môžeme bez obáv povedať, že tieto mobilné telefóny sú rovnako dobré, ako ich notebooky a stolové počítače, ktoré si obľúbilo mnoho tisíc spokojných zákazníkov. S 2GB RAM sa jedná o pomerne výkonný mobilný telefón. V Českej republike je bežne k dostaniu za 200 € a viac. Tu ho môžeme zakúpiť za neuveriteľných 144 dolárov, teda približne 130EUR.

mobil_m5

 

No.1 S6i – čínska kópia mobilu Samsung Galaxy S6

Ako už názov napovedá, máme tu čínsku kópiu veľmi obľúbeného mobilného telefónu Samsung Galaxy S6. Tento mobilný telefón je veľmi dobre známy pre svoj vysoký výkon a rovnako vysokú cenu. Mobilný telefón No.1 disponuje procesorom o výkone 1.3 GHz, 1GB RAM a 16GB ROM. Za tento výkon dáte pekných 110 dolárov, teda približne 100 EUR. Oceniť môžete tiež zabudovaný fotoaparát s rozlíšením 13MPx.

mobil_m6

THL 5000

V posledných dňoch veľmi obľúbený mobilný telefón THL 5000 môžeme nájsť aj na FocalPrice.. Jedná sa o kvalitný a výkonný mobilný telefón, ktorý sa svojím výkonom bez problémov vyrovná aj svojim značkovým rovesníkom. Nájsť tu môžeme Gorilla Glass 3, rozlíšenie 1920 x 1080, 2GHz procesor, 2GB RAM a 16GB ROM. S týmito parametrami sa jedná o naozaj veľmi výkonný mobilný telefón. Zakúpiť ho môžeme za 180 dolárov, teda približne 160EUR.

mobil_m7

Elephone P6i – pravý čínsky mobil

Ako posledný čínsku značku si tu predstavíme Elephone. Tento mobilný telefón už nedosahuje tak vysokých parametrov, ako predchádzajúce mobilný telefón. Ak hľadáte však pomerne výkonný a lacný šikovný mobilný telefón, je Elephone P6i pomerne dobrou voľbou. 1GB RAM a 4GB ROM Vám poskytnú pomerne slušný výkon pre každodenné používanie a prípadne aj hranie jednoduchších hier. S cenou 95 dolárov, teda asi 85EUR sa jedná o pekný a lacný mobilný telefón.

mobil_m8

Lacné mobily z Číny
5 (100%) 1 vote

Facebookmail