Levné mobily a tablety z Číny
Získajte 4 % z nákupu na AliExpressu späť + €2 bonus!

  • Využite novo spustený cashback a získajte automaticky až 4 % svojich peňazí späť!
  • Registráciou zadarmo získate navyše ihneď bonus €2 (50 Kč).
  • V ponuke sú zľavy aj na ďalších 9 čínskych internetových obchodov.

Ušetrite za mobil či tablet tisíce!

Fráza „Lacné mobily z Číny“ sa stáva na internete čoraz vyhľadávanejšie. Pýtate sa prečo? Dôvod je jednoduchý. Z Číny si môžete objednať telefón alebo tablet výrazne lacnejšie, než ho kúpite v slovenskom obchode. V dnešnej dobe veľké percento užívateľov mení svoj mobilný telefón a tablet každý rok či dokonca pol rok. A niet divu, veď za pár tisíc korún si z Číny zakúpite model, ktorý bude nielen veľmi dobre výkonnostne vybavený, ale jeho cena dosiahne na polovicu či tretinu tej na Slovensku. Chcete aj vy ušetriť?

Získajte 4 % z nákupu na AliExpressu späť + €2 bonus!

  • Využite novo spustený cashback a získajte automaticky až 4 % svojich peňazí späť!
  • Registráciou zadarmo získate navyše ihneď bonus €2 (50 Kč).
  • V ponuke sú zľavy aj na ďalších 9 čínskych internetových obchodov.

Pozrite sa na ponuku mobilov na AliExpress
Pozrite sa na ponuku tabletov AliExpress

Telefóny z Číny sú bezkonkurenčne lacné

Mobily z Číny v dnešnej dobe kupuje každý tretí. Predtým bol u čínskych modelov problém s kvalitou, lenže čínski výrobcovia dnes dokážu vyrobiť telefón, ktorý sa veľmi podobná inému modelu. Ten môžete zakúpiť napríklad aj za 800EUR, ak ale zvolíte čínsku verziu, dosiahnete napríklad aj na 200EUR a to už je sakra lákavé. Nemyslíte? Výrobci se v Číně dokázali kvalitou vyrovnať konkurenčným firmám z iných krajinách a pritom ponúka lukratívne nízku cenu.

Dbajte na dôveryhodnosť predajcu a produktu

Pri výbere mobilu alebo tabletu z Číny dávajte pozor na to, aby bol predajca vierohodný. Musí mať veľký počet spokojných zákazníkov. Dobré referencie by mal mať aj daný model telefónu. Prečítajte si negatívne recenzie a zistite v nich, na čo si zákazníci sťažujú. Nie vždy to musí byť dôvod pre udelenie negatívu.

Pozor na verzie mobilov určených pre čínsky trh

Zároveň je potrebné sledovať, či telefón alebo tablet nie je určený iba pre čínsky trh. V tomto prípade funguje na iných sieťach, má integrovaný iba čínsky jazyk a u nás by ste s ním moc divadla nezahrali.

Je dôležité tiež spomenúť, že telefóny z Číny majú integrovanú maximálne angličtinu, s češtinou sa tu stretnete len výnimočne. Neklesajte na mysli, pretože jednoduchou aktualizáciou systému do svojho zariadenia češtinu môžete dostať. Fungujú totiž mobilné komunity a nadšenci, ktoré sa o zmenu ROM starajú. To platí ako pre mobilné telefóny, ako aj pre tablety z Číny.

Na internete nájdete množstvo rôznych diskusných fór, kde vám ich užívatelia radi poradia, akým spôsobom do vášho zariadenia dostať českú verziu systému. Prípadne vám predajcovia nainštalujú do zariadenia modifikovanú verziu, ktorá obsahuje cca 80% češtiny.

Neznámej čínskej značky? Aj tie overené môžete mať lacno

Nie vždy je dobré staviť na neznámu čínsku značku. Z Číny môžete totiž zakúpiť oveľa lacnejšie aj modely telefónov a tabletov od výrobcov ako Lenovo, THL, ZTE, Huawei, Xiaomi či OPPO. Tie sú preverené aj u nás a ponúka plnohodnotnú zákaznícku podporu. Avšak aj s tými neznámymi môžu mať používatelia svoje vlastné skúsenosti, tak skúste na internete nejaké vyhľadať. Upozorňujeme ale na polovičný záručnú dobu. V Číne totiž platí, že na tovar získate 12 mesačnů záruku, nie 24-mesačnej ako v Českej republike.

Zoznam overených čínskych obchodov, kde sa dajú mobily a tablety kúpiť