Ako platiť na AliExpress – metódy platby

Ako platiť na AliExpress – metódy platby

Získajte 4 % z nákupu na AliExpressu späť + €2 bonus!

  • Využite novo spustený cashback a získajte automaticky až 4 % svojich peňazí späť!
  • Registráciou zadarmo získate navyše ihneď bonus €2 (50 Kč).
  • V ponuke sú zľavy aj na ďalších 9 čínskych internetových obchodov.

Spôsoby ako zaplatiť na AliExpresse je viac. Obchod ponúka mnoho platobných metód. Všetky si zhrnieme a vyberieme tie najlepšie a najvhodnejšie pre zákazníkov zo Slovenskej Republiky.

Získajte 4 % z nákupu na AliExpressu späť + €2 bonus!

  • Využite novo spustený cashback a získajte automaticky až 4 % svojich peňazí späť!
  • Registráciou zadarmo získate navyše ihneď bonus €2 (50 Kč).
  • V ponuke sú zľavy aj na ďalších 9 čínskych internetových obchodov.

Nakupujte lacno na AliExpress

Ako zaplatiť za tovar na AliExpress.com

Platba na AliExpress nie je nijak zložitá. Ak ste si vybrali tovar a váhate ako ho zaplatíte, ste tu správne. Pre tých, ktorým sa nechce čítať celý článok, už dopredu poviem, že najlepšia metóda je kreditná karta.

AliExpress kompletná recenzia

Ako sa zaregistrovať na AliExpress

Po prechode na stránku s platbou uvidíte všetky možnosti ako tovar zaplatiť. Keď kliknete na More Payment Methods , zobrazia sa vám všetky spôsoby platby pre vybranú krajinu.

aliexpress platbajak platit na aliexpress

Ak nemáte, zvoľte Slovenskú Republiku. Teraz vidíme, že môžeme platiť kreditnou kartou, cez WebMoneyWESTERN UNION alebo bežným bankovým prevodom.

Metódy platby na AliExpress.com

1. WebMoney

V skratke je WebMoney  jednou z mnohých internetových peňaženiek. Najviac je populárna najmä v Rusku, odkiaľ tiež pochádza.

Systém WebMoney  nie je úplne jednoduchý. Pre správu je nutné si stiahnuť program do PC, kde si môžete vytvoriť jednotlivé peňaženky pre každú menu zvlášť.

Túto metódu platby by som neodporúčal ľudom, ktorí nie sú v nakupovaní cez internet zvlášť zbehlí alebo ešte účet na WebMoney nevlastnia.

2. WESTERN UNION 

Ďalšia platobná metóda, ktorú by som ale tiež neodporúčal. Dôvodom nie je to, že by to bola zlá spoločnosť alebo služba, práve naopak.

Neodporúčam ju z toho dôvodu, že má veľké poplatky za prevod peňazí ( viac ako 10 eur). Ako ďalšie mínus je fakt, že poslané peniaze prakticky nevymôžete späť, nakoľko ich zasielate priamo predajcovi, na rozdiel od platby pomocou kreditnej karty, kde sú peniaze najprv na AliExpresse.

3. Bankový prevod

Na AliExpresse je tiež možnosť zaplatiť bankovým prevodom. Túto metódu tiež nemôžem odporúčať, keďže sú veľké poplatky za platbu do zahraničia. A opäť nemáte istotu vrátenia peňazí.

4. Kreditná karta

Konečne tu máme štvrtý a posledný spôsob, ktorý je zároveň najlepší a najrýchlejší. Väčšina nakupujúcich používa k platbám práve kreditnú kartu. Chápem, že niekomu nemusí byť príjemné zadávať pri platbe svoje údaje z karty, ale nie je to vôbec nič nebezpečné.

Ničoho sa nemusíte obávať. Vaše peniaze idú najprv AliExpressu, ktorý ich pošle obchodníkovi až potom, čo vám tovar príde. Navyše AliExpress používa zabezpečené šifrovanie pre prenos dát.

Pre platbu kartou je treba mať povolanie platby na internete. Pred nákupom sa teda uistíte vo vašom bankovníctve, že ich máte povolené. Kto má stále obavy pre zneužitie karty, môžete si tiež nastaviť limit pre internetové platby. Táto služba nie je prakticky v žiadnej banke nijak spoplatnená.

Na AliExpresse platba kartou nič nestojí a nie sú tu žiadne poplatky.

AliExpress PayPal – prečo nie je v ponuke?

Určite si mnohí z vás kladú otázku, prečo nikde nevidíme možnosť platiť na AliExpresse pomocou PayPal. Odpoveď je jednoduchá. AliExpress túto metódu nepodporuje. To ale nemení fakt, že nákup na  Aliexpress.com je bezpečný. Išlo skôr o krok ústretový k zákazníkovi, keďže kedykoľvek objednávate niečo cez PayPal a nemáte predvolenú menu v USD, tak vždy dostávate pre Vás nevýhodný kurz. Platba kartou je v takomto prípade výhodnejšia ako PayPal.

Ako zaplatiť na AliExpresse kreditnou kartou?

Ak ste sa rozhodli, akým spôsobom tovar zaplatíte, môžeme previesť  samotnú platbu.

Budem predpokladať, že ste zvolili kreditnú kartu. Postup je v tomto prípade veľmi jednoduchý. Opíšete všetky údaje z kreditnej karty, ktoré sú potrebné. Card number je číslo karty, ktoré nájdete na prednej strane karty, pod ním je tiež informácia o dobe splatnosti a meno vlastníka. Security code nájdete na zadnej strane vedľa miesta pre podpis.

aliexpress platbaPo odoslaní platby sa Vám zobrazia stránky o ich úspešnom prevedení, podobná správa príde tiež na váš e-mail.

jak platit na aliexpress

To je všetko – práve sme úspešne spravili platbu za objednaný tovar na AliExpresse.

Všetky články na tému AliExpress

Uložit

Ako platiť na AliExpress – metódy platby
4.3 (86.67%) 3 votes

Facebookmail