Ako nakupovať z DealExtreme (DX.com)

Ako nakupovať z DealExtreme (DX.com)

Získajte 4 % z nákupu na AliExpressu späť + €2 bonus!

 • Využite novo spustený cashback a získajte automaticky až 4 % svojich peňazí späť!
 • Registráciou zadarmo získate navyše ihneď bonus €2 (50 Kč).
 • V ponuke sú zľavy aj na ďalších 9 čínskych internetových obchodov.

Internetový obchod DealExtreme (DX.com) patrí k dlhodobo známym a obľúbeným čínskym e-shopom s relatívne lacnou a jednoducho dostupnou elektronikou a gadgety. Nájsť tu môžeme široký rad spotrebnej elektroniky, mobilných telefónov, tabletov, ale aj rôznych doplnkov do domácnosti, módnych doplnkov a rôznych hračiek pre deti každého veku. Ak patríte medzi IT nadšencov, oceniť môžete tiež širokú ponuku Raspberry Pi a podobných DIY hračiek.

Získajte 4 % z nákupu na AliExpressu späť + €2 bonus!

 • Využite novo spustený cashback a získajte automaticky až 4 % svojich peňazí späť!
 • Registráciou zadarmo získate navyše ihneď bonus €2 (50 Kč).
 • V ponuke sú zľavy aj na ďalších 9 čínskych internetových obchodov.

Pozrite sa na ponuku tovaru na DX.com

Rovnako, ako napríklad LightInTheBox je DealExtreme koncovým predajcom všetkého tovaru, takže sa nemusíte obávať nepoctivých predajcov, ako tomu môže byť u internetových trhovísk. Keďže tento web denne navštívi takmer 5 000 000 nových návštevníkov, snaží sa tiež vychádzať svojej európskej klientele v ústrety. Ak nakupujete tovar vyššej hodnoty, u ktorého máte povinnosť platiť DPH nebo clo, môžete využiť európsky sklad DX.com, vďaka ktorému vám bude daný výrobok odoslaný bez nutnosti platenia cla. Táto možnosť je spoplatnená a za odoslanie tovaru z európskeho skladu si priplatíte o niekoľko dolárov navyše.

dx_jazykRovnako, ako mnoho iných zahraničných internetových obchodov, aj DX.com ponúka voľbu slovenčiny. Túto voľbu môžete nájsť v hornej lište, hneď vedľa výberu meny.

Skvelá kategórie na DX.com – všetko do $0,99

Ak radi nakupujete drobnosti a doplnky za veľmi výhodné ceny, môžete tiež oceniť ponuku $ 0.99, kde nájdete tovar s cenou do jedného dolára. Nečakajte od tejto ponuky žiadne zázračné výrobky. Vo väčšine prípadov sa jedná o drobné doplnky, káble, konektory alebo ochranné fólie na display. Každopádne sú tieto ceny bezkonkurenčné.

dx_dolar

Rýchla doprava DX.com na najcennejší tovar

Ďalšou zaujímavou ponukou je MPV 24hod. Pod skratkou MPV sa skrýva „Most Valuable Products„, teda najcennejšie produkty, pri ktorých máte garanciu vybavenie objednávky do 24 hodiny. Tu je pre vás pripravená zúžená a limitovaná ponuka rôznych druhov tovaru. Okrem bežných doplnkov, ako sú nabíjačky na mobilné telefóny, obaly, batérie a slúchadlá, tu tiež môžete nájsť pomerne širokú ponuku mobilných telefónov a tabletov, u ktorých sa táto rýchla doprava môže vyplatiť.

Preposielanie cez Európsky sklad

Ako už bolo povedané, pre všetkých európskych zákazníkov je tu pripravený európsky sklad. Ak si vyberáte tovar za ceny vyššie než je maximálna cena pre neplatenie DPH alebo ak si vyberáte tovar z rubriky MPV, uvidíte u daného výrobku ponuku výberu dopravy. Buďto si môžete nechať zaslať tovar normálne z Číny alebo si ho môžete nechať zaslať z Európy.

dx_ship

Ak kliknete na výber zaslanie z Európy, automaticky sa presuniete na sekundárny web DX.com, teda eud.dx.com. Na tomto webe si môžete všimnúť vyššie ceny výrobkov. Celkový rozdiel môžete porovnať na obrázku ceny DX pri doprave z Číny a eud.dx.com pri doprave z Európy

dx_cena1dx_cena2

 

 


Nákup na DealExtreme (DX.com) krok po kroku


Registrácia na DX.com

Prvým krokom pri nakupovaní z internetových obchodov je registrácia. Výnimkou nie je ani DX.com. . Registráciu zahájime kliknutím na „Join Free“ alebo v prípade slovenčiny „Pripojte sa zdarma„.

dx_join

Kliknutím na tento odkaz sa dostaneme na registračnú stránku. Samotná registrácia nám nezaberie viac ako minútu času, pretože je veľmi jednoduchá a rýchla.
Pre registráciu stačí vyplniť našu emailovú adresu, pomocou ktorej sa budeme prihlasovať. Ďalej vyplníme krstné meno a priezvisko, heslo a opakované heslo. Nakoniec stačí opísať obrázok vedľa poslednej bunky formulára a registrácia je za nami. Potom dostaneme registračný email, pomocou ktorého potvrdíme registráciu. Ďalšou možnosťou je prihlásenie sa prostredníctvom Facebooku, čo môžete oceniť najmä vo chvíli, keď nechcete strácať čas emailovou registráciou.

dx_registr

Ak sa zaregistrujeme a navštívime web niekedy inokedy, môžeme sa jednoducho prihlásiť s pomocou odkazu Login, čím sa dostaneme na prihlasovací formulár.

Ideme nakupovať na DX.com

Po úspešnej registrácii na webe nám už nič nebráni v tom, aby sme mohli začať nakupovať. Vybrať si môžeme zo širokej ponuky elektroniky a doplnkov, ktorú pri zobrazení hlavnej stránky nájdeme v ľavom stĺpci.

Ak chceme ešte viac ušetriť, môžeme začať odoberať novinky z webu, za čo môžeme získať každý mesiac zľavu v hodnote 3 $. Stačí len vložiť svoju emailovú adresu a potvrdiť odoberanie. Ročne tak môžeme ušetriť až 36 $, ktoré môžeme využiť pre nákup.

dx_sub

Keď sa nám nejaký výrobok páči a dostaneme sa na stránku produktu, môžeme si všimnúť hneď niekoľko  zaujímavých prvkov. Ako môžete vidieť, hneď vedľa názvu vidíte fialový nápis MV produkty. Ide o nami skôr spomínaný Most Valuable Produkt, u ktorého máte garantovanú dobu expedície. To okrem iného tiež potvrdzuje ďalší fialový nápis pod cenou, v ktorom je uvedená doprava zdarma do 24 hodín. Hneď pod dopravou si môžete všimnúť spomínaný výber krajín odoslania.

dx_produkt

Ak sa chcete o danom výrobku dozvedieť viac, stačí prejsť trochu nižšie na výber. Priamo pod výrobkom môžete vidieť prehľad daného tovaru. Jedná sa o reklamné priblíženie daného tovaru zákazníkom, aby ich zaujali a ukázali im pravé výhody daného výrobku. Ak vás zaujíma podrobný opis produktu a jeho špecifikácia, kliknutím na príslušné tlačidlo sa môžete presunúť k podrobnej tabuľke popisu.

dx_prehled

Ak chceme nakupovať tovar vo veľkom, určite tiež oceníme ponuku „Kúpiť 3+„, vďaka ktorej môžeme získať výhodnejšiu ponuku tovaru podľa celkového množstva. Pri kúpe 10tich kusov tohto mobilného telefónu môžeme takto na každom z nich ušetriť okolo 20 $, čo v konečnej fáze nákupu môže činiť rozdiel viac ako 200 $.
Ak nás zaujíma kvalita tovaru a názor zákazníkov, ktorí si daný produkt už zakúpili, môžeme sa pozrieť na recenzie, kde nájdeme slovné hodnotenie vrátane hviezdičkovej stupnice.

Šetríme s DX.com

DX.com je internetový obchod mnohých možností. Preto nám tiež ponúka rôzne možnosti ako ešte viac ušetriť na nákupe. Jednou z možností sú Super Deals, kde nájdeme výhodné ponuky tovaru so zľavou. Väčšinou sa jedná o zľavu vo výške okolo 20%, ale aj také zľavy nám môžu ušetriť veľké peniaze.

dx_deals

Okrem bežných zľavových ponúk môžeme využiť aj mimoriadne zľavové kupóny, vďaka ktorým môžeme získať ešte vyššie zľavy. Ako si môžete všimnúť, aj tu máme zobrazený jeden kupón ponúkajúci zľavu 5 $ pri nákupe tovaru v hodnote aspoň 40 $. Nejedná sa síce o príliš vysokú zľavu, avšak, ak budeme nakupovať častejšie, môže nám takto ušetrených 5 $časom vytvoriť väčšiu sumu.

Pozor na dopravu u DX.com

Hovorí sa, že tovar z Číny  sa dá poslať zadarmo. Tento fakt neplatí, ak si nechávame zaslať tovar z Európskych skladov. Ak sa pozrieme na cenu u nejakého výrobku, môžeme si všimnúť, že doprava je síce zadarmo, ale má to určitý háčik. Dopravu zadarmo môžete získať až v prípade, že vaša objednávka presiahne hodnotu 30 $. Ak kupujeme napríklad mobilný telefón alebo tablet, určite nám táto suma nebude robiť žiadny problém.
Problém však môže nastať vo chvíli, keď si kupujeme nejaký lacnejší druh tovaru, napríklad obal na telefón alebo slúchadlá. Na dosiahnutie takejto čiastky by sme si museli objednať veľa kusov daného výrobku, čo bežný zákazník nepotrebuje. V opačnom prípade musíme zaplatiť dopravu vo výške 11€, čo je v prípade obalu na telefón v hodnote 3,33 € pomerne dosť vysoká suma.

Objednávame tovar z DX

Ak máme všetok tovar vybraný a uložený v košíku, môžeme sa presunúť na dokončenie objednávky a objednanie tovaru. Ak sme sa nezaregistrovali tak, ako bolo uvedené už na začiatku článku, nie je to problém, pretože k pokladni môžeme pristúpiť aj ako hosť bez nutnosti registrácie.

dx_pokladna

 • Pre dokončenie objednávky musíme vyplniť objednávkový formulár, aký vidíte tu. Ide o základné doručovacie údaje, teda meno, adresa, krajina a telefónne číslo. Pre platbu za tovar môžeme využiť tri možností:
  Platba kreditnou kartou
  • WebMoney
  PayPal

Uložit

Ako nakupovať z DealExtreme (DX.com)
4 (80%) 4 votes

Facebookmail