Ako a kde nakupovať z Číny

Ako a kde nakupovať z Číny

Získajte 4 % z nákupu na AliExpressu späť + €2 bonus!

 • Využite novo spustený cashback a získajte automaticky až 4 % svojich peňazí späť!
 • Registráciou zadarmo získate navyše ihneď bonus €2 (50 Kč).
 • V ponuke sú zľavy aj na ďalších 9 čínskych internetových obchodov.

Nákup lacného tovaru z Číny ľahko a rýchlo

Nákupy z Číny sa stávajú veľmi populárnymi. Počet sa neustále zvyšuje. A nemôže za to iba cena, ktorá býva porovnateľne nižšia s tuzemskými cenami, ale tiež zvyšujúca sa kvalita a jednoduchosť. Niekto môže teraz namietnuť, že to tak nie je. Lenže Čína je veľmoc. Vyrába sa v nej absolútne všetko od oblečenia cez elektroniku až po autá. Ak sa porozhliadnete po nejakej veci okolo vás, najskôr na nej bude stať Made in China. Prečo teda platiť za rovnakú vec desiatky až stovky eur navyše len preto, že ste si počkali na deň, kedy sa produkt objavil v českom obchode? Okrem pôvodnej nákupnej ceny zaplatíte clo, DPH a samozrejme i maržu danému obchodu. Prinášame vám jednoduchý návod ako pri nakupovaní z Číny ušetriť veľa peňazí.

Získajte 4 % z nákupu na AliExpressu späť + €2 bonus!

 • Využite novo spustený cashback a získajte automaticky až 4 % svojich peňazí späť!
 • Registráciou zadarmo získate navyše ihneď bonus €2 (50 Kč).
 • V ponuke sú zľavy aj na ďalších 9 čínskych internetových obchodov.

Pozrite sa na najväčšiu ponuku tovaru na AliExpress

Internet – fenomén tisícročia prospieva dovozu z Číny

Predaj cez internet naberá na obrátkach. Iba v Českej republike sa obchod cez e-shopy rok od roku niekoľkonásobne zvyšuje. Dosahuje obrat niekoľko miliónov eur. V budúcnosti budeme vybavovať všetko iba cez internet. E-shopy ako také potom fungujú rovnako ako v Českej republike, tak v Nemecku, USA alebo v Číne. Pri dovoze tovaru z Číny  tak postupujeme úplne rovnako ako u nás. Líši sa iba niekoľko maličkosti. My vám povieme v čom a pridáme pár rád k tomu. Nebojte, nákup z Činy je skutočne jednoduchý. Skoro si ho obľúbite aj vy.

Zoznam najlepších čínskych obchodov

Ako nakupovať lacný tovar z Číny?

 1. Dôležité je poznať svetový jazyk

Veľké e-sopy sú prekladané do niekoľkých svetových jazykov ( niektoré stránky môžu mať i slovenský jazyk). Aby ste si riadne objednali lacný tovar z Číny, mali by ste jeden z nich ovládať na komunikatívnej úrovni, niekedy postačia aj základne znalosti daného jazyka. O produktoch si zistíte čo najviac, aby ste presne vedeli, čo objednávate. Ak budete popis produktu prekladať cez internetový prekladač, potom budete mať rozrobený veľký problém. Môže sa totiž stať, že si z Číny objednáte niečo, o čo ste záujem nemali. Posielať späť sa vám to neoplatí, pretože za dopravu zaplatíte nemalé peniaze vzhľadom na lacný tovar. A čo potom s neželaným tovarom?

Ako mať AliExpress v slovenčine

Ak neovládate aspoň jeden cudzí jazyk, určite máte niekoho vo svojom okolí, kto sa v ňom vyzná. Požiadajte ho o pomoc a nechajte si od neho preložiť potrebné informácie. Nakupovanie z Číny je jednoduché, len treba brať do úvahy pár základných pravidiel a prvým z nich je práve znalosť svetového jazyka. Získané informácie si overujeme a pri nákupe oblečenia z Číny nezabudnite zistiť presné rozmery, veľkosť sa totiž môže značne líšiť. Ak potom popis produktov na čínskom e-shope nesedí s oficiálnym popisom, radšej sa tohto nákupu z e-shopu vzdajte.

 1. Buďte v strehu a pristupujte k nákupu zodpovedne

Pamätajte si tiež na to, že v Číne platia iné zákony než v EÚ. Napríklad záručná doba na všetku elektroniku je poskytovaná vo výške 12 mesiacov. Možno namietnete, že v tomto prípade sa vám nákup nevyplatí, aj keď za neho ušetríte i stovky eur. Číňania sú však veľmi ochotní a vychádzajú akokoľvek v ústrety. Platí to samozrejme pri overených a vyhlásených e-shopov. Kvalita výrobku sa z roka na rok tiež zlepšuje a väčšinou to dopadá tak, že technické problémy majú výrobky z iných krajín. Pri dovoze tovaru z Číny sa neodporučuje objednávať jedlo. Platia tam totiž úplne iné hygienické predpisy.

 1. Free Shipping pre úsporu nákladov za dopravné

Akonáhle si v pestrom výbere zbožia z Číny vyberiete presne to, ktoré vám padlo do nôty, začnete riešiť spôsob dopravy. Aby ste sa vyhli vysokým poplatkom za poštovné, odporúčame využívať „Free Shipping“. V tomto prípade je doprava úplne zdarma. Iba musíte počítať s niekoľko týždenným dodaním, spravidla do mesiaca. Za poštovné tým ale ušetríte niekoľko eur, ktoré sa vám obzvlášť pri častejšom objednávaní lacného tovaru z Číny budú náramne hodiť. Musíme však upozorniť, že spôsoby dopravy  „Free Shipping“ obsahujú jednu nevýhodu. Zásielku nie je možné vyhľadať, nemôžeme ju sledovať.

 1. Spôsob platby pri nákupe z Číny – PayPal alebo kreditná karta

Jedna z otázok, ktorú si položí každý pred nákupom z Číny, je  druh platby za tovar. Spraviť platbu cez platobnú kartu sa odporúča iba u overených obchodov . V tomto prípade získava e-shop o vašej osobe veľmi citlivé informácie. Naopak, najrozšírenejšou formou platby pri nákupe z Číny sú virtuálne peňaženky, ako je napríklad PayPal. Väčšina vierohodných e-shopov tento druh platby ponúka. Pamätajte na to, že pokiaľ budete robiť platbu cez zahraničnú platbu v bežnom bankovom prevode, nevyhnete sa pomerne tučným poplatkom. PayPal je v tomto prípade zhovievavejší. Strháva si poplatky za prevedené transakcie.

Na rozdiel od platobnej karty získává e-shop iba váš email. Stáva sa totiž, že vám od PayPal príde email, že je nutné pre dokončenie transakcie zadať heslo. Takýto email je jednoznačný podvod a nejedná sa o email zaslaný priamo spoločnosti PayPal. K zaplateniu tovaru z Číny môžete využiť tiež virtuálnu kartu. Jej funkčnosť je obmedzená iba pre elektronické platby. Nezabúdajte im však stanoviť limit.

 1. Reklamácia? Držte sa serióznych e-shopov

Ak sa stane, že reklamáciu predsa len musíte riešiť, potom budete veľmi radi, že ste si zvolili overený e-shop. Spravidla vám totiž reklamáciu vyrieši bez nutnosti zaslania pôvodného tovaru späť. Týmto spôsobom fungujú seriózne e-shopy v Číne, líši sa to ale od druhu tovaru. Pár e-shopov v Číne ma tiež i slovenskú podporu.

Ako reklamovať tovar na AliExpress

Kde nakupovať lacný tovar z Číny?

Na záver prikladáme zoznam overených a odporúčaných e-shopov, vďaka ktorým si môžete objednávať tovar z Číny skutočne jednoducho, rýchlo a bez zbytočných starostí. Veľa z nich má tiež odmeňovací systém, takže si váš nákup môžete ešte niekoľkonásobne zlacniť. Pripojte sa preto k miliónom spokojných zákazníkov.

Zoznam overených čínskych obchodov

Ako a kde nakupovať z Číny
5 (100%) 1 vote

Facebookmail